Průmyslová automatizace

Průmyslová automatizace

Pojmem průmyslová automatizace rozumíme každé autonomní zařízení, které usnadňuje nebo nahrazuje lidskou práci, opakovanou ve velkých sériích, nebo fyzicky náročnou. Těmito zařízeními pak rozumíme většinou strojní celky, které jsou řízeny vlastním řídícím systémem, který vykonává opakovaně identickou, předem určenou činnost.

Průmyslová automatizace jakožto obor zahrnuje veškerý soubor činností, které vedou k vytvoření strojního zařízení, nebo zásahu do něj. Spojuje tedy práci celého týmu lidí, konstruktérů strojních, elektro, techniků při výrobě, techniků při montáži, elektrikářů a programátorů. Lze tedy s určitostí konstatovat, že většina těchto činností je vykonávána na zařízeních vyhrazených – elektrická, tlaková, plynová. Pro práci na takovýchto zařízeních musí výrobní a servisní společnosti splňovat přísné legislativní požadavky na odbornost, a to složením státních zkoušek pro získání osvědčení o odborné způsobilosti a poté získáním montážního oprávnění pro výkon těchto činností.

Zakončením procesu vlastní výroby, je oživení stroje vložením „šému“ do golema, v podobě řídícího SW.

Řídící systémy

SIEMENS – SIMATIC S5, SIMATIC S7 – řada 200, 300, 400, ve vývojovém prostředí Simatic Manager, 1200, 1500, ve vývojovém prostředí TIA Portal, systémy servopohonů SIMOTION, ve vývojovém prostředí SIMOTION SCOUT, operační panely v prostředí ProTool, WinCC flexible, TIA Portal. Allen Bradley – řady procesorů v prostředí Logix500, Logix5000.

Dále pak systémy OMRON, MITSUBISHI, KOYO, a řady dalších. Rovněž operační panely jiných výrobců, například WEINTEK, ESA apod.

Pracujeme s komponenty předních světových výrobců, SIEMENS, Allen Bradley, ABB, Schneider Electric, FESTO, INVERTEK, EUROTHERM, IFM, JUMO, a jiné.

Česká televize

Lorem ipsum

V případě podpory nebo vašeho zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat v pracovních dnech od 9:00 do 17:00.

Filip Svoboda

Technická podpora

+420 736 541 728
filip.svoboda@prumtech.cz

Bc. Aleš Jandík

Obchodní oddělení

+420 732 375 877
obchod@prumtech.cz

PRUMTECH s.r.o.

Průmyslová automatizace

objednavky@prumtech.cz
fakturace@prumtech.cz